Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomyśl, zanim wjedziesz

Nie patrzą na znaki drogowe! Jeżdżą pod prąd! Stwarzają zagrożenie dla siebie i innych kierowców. Aby wyeliminować takie zachowania policjanci warszawskiej „drogówki” rozpoczęli działania pn. „ Pomyśl, zanim wjedziesz”. Do zakończenia prac remontowych na Trasie Toruńskiej funkcjonariusze będą stanowczo reagować na przypadki łamania prawa przez kierowców.

W związku z trwającym remontem estakady nad ul. Marywilską i zmianą organizacji ruchu na Trasie Toruńskiej, wielu kierowców niestosuje się do obowiązującego tam oznakowania i jeździ „pod prąd” stwarzając tym samym realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. A jakie skutki może wywołać takie postępowanie kierowców, chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Tym bardziej dziwi fakt, że wielu z nich ryzykuje zdrowiem i życiem w celu skrócenia sobie czasu podróży o kilka minut.

W związku z takim stanem rzeczy warszawscy policjanci rozpoczęli działania pn. „Pomyśl, zanim wjedziesz” i do zakończenia prac remontowych, rejon ze zmienioną organizacją ruchu będzie pod ich ciągłym nadzorem. W celu wyeliminowania tego typu zachowań policjanci prócz standardowych form działania, będą korzystać również z nagrań zarejestrowanych przez kamery monitoringu miejskiego.

Wobec kierowców niestosujących się do tymczasowych zmian w organizacji ruchu na ul. Toruńskiej policjanci będą nakładać mandaty karne w kwocie 250 złotych i 5 punktów karnych, a w przypadku stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym dodatkowo będą karać mandatem karnym do 500 złotych i 6 punktami karnymi.

Powrót na górę strony