Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przymusowy postój w Trzebnicy

Trzebniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów 2013 roku. W zamian za odstąpienie przez policjantów od czynności służbowych usiłował wręczyć łapówkę -- 600 złotych. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.

Dzisiaj o godzinie 4.00 trzebniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy saab. Kierował nim 35-letni mieszkaniec Częstochowy. Funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów, mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli otwartą puszkę piwa. Okazało się także, że mężczyzna od 2003 roku ma zakaz prowadzenia pojazdów. Zakaz obowiązuje do 2013 roku. Kierowca nie posiadał ponadto dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia OC. W zamian za odstąpienie przez policjantów od czynności służbowych mężczyzna usiłował im wręczyć łapówkę w wysokości 600 złotych.

Kierowca odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu, za kierowanie pojazdem w czasie obowiązywania zakazu oraz za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej policjantom - czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Powrót na górę strony