Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z dwoma zakazami, po alkoholu przewoził pijanego pasażera

40-letniego Sławomira W. kierującego motorowerem oraz 54-letniego Jerzego W. pasażera rometa zatrzymali policjanci z komisariatu w Tłuszczu. Mężczyzna prowadził pojazd po drodze publicznej mając ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Podróżujący z nim kolega blisko 1,4 promila. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że kierujący posiada już dwa prawomocne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę po alkoholu.

Tuż po północy funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu na ulicy Warszawskiej zauważyli jadący motorower, na którym bez kasków ochronnych poruszały się dwie osoby. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali sygnał kierującemu do zatrzymania. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Zarówno od kierującego, jak i mężczyzny znajdującego się na tylnym siedzeniu policjanci wyraźnie wyczuli woń alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierowcy rometa 40-letniego Sławomira W. wykazało ponad 1,4 promila, u jego kolego 54-letniego Jerzego W. wynik zbliżony.

Zatrzymany do kontroli motocykl nie posiadał dowodu rejestracyjnego, a kierowca żadnych dokumentów pojazdu. W wyniku sprawdzenia ustalono, że 40-letni kierowca posiada na swoim koncie już dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę po alkoholu. Kolejny raz Sławomir W. stanie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony