Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne działania lubuskiej Policji

W okresie jesienno – zimowym wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niekorzystne warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok oraz brak odblasków, to przyczyny wypadków drogowych z udziałem pieszych.

Do wypadków z udziałem pieszych, gdzie sprawcami są kierujący pojazdami to wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych, nieprawidłowe wymijanie i omijanie.

Często rowerzyści czy motocykliści, w sposób nie zawsze zrozumiały wykonują manewry – nie sygnalizują zamiaru wykonania skrętu w drogę poprzeczną, czy zmiany pasa ruchu, bądź włączania się do ruchu). W ten sposób łatwo doprowadzić do kolizji bądź wypadku.

Najbardziej ofiarochłonną grupą, w przypadku niechronionych uczestników ruchu, są piesi.
Głównymi przyczynami wypadków spowodowanych przez pieszych jest nie zawsze właściwy sposób zachowania się na drodze, chociażby poruszanie się po niewłaściwej stronie drogi, wejście na jezdnię zza pojazdu, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym oraz alkohol.
Aby poprawić negatywne zjawiska w tym względzie, policjanci lubuscy przeprowadzają dzisiaj działania pn. „Niechronieni”.

Policjanci będą bezwzględnie reagować na wszystkie naruszenia w ruchu drogowym.

Podczas ostatnich działań wtorkowych pn. „Alkohol i Narkotyki” policjanci skontrolowali blisko 800 kierujących. 13 osób było pod wpływem alkoholu.

Dzisiejszej nocy policjanci zatrzymali 30 kierujących pod wpływem. Dlatego po raz kolejny w miejscach najbardziej zagrożonych dla uczestników ruchu zobaczymy policyjne patrole. Działania potrwają do późnych godzin nocnych.

Powrót na górę strony