Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca szkolnego autobusu

Policjanci z białogardzkiej drogówki wstrzymali wyjazd szkolnej wycieczki. Kierowca autobusu był nietrzeźwy, grozi do 2 lat pozbawiania wolności.

Dzisiaj rano pod jeden z białogardzkich gimnazjów podjechał autobus, którym trzydzieścioro dzieci miało pojechać na szkloną wycieczkę do Koszalina. Przed wyjazdem odprawę autobusu przeprowadzili policjanci białogardzkiej drogówki. Podczas kontroli trzeźwości 45- letniego kierowcy autobusu okazało się, że ma on ponad promil alkoholu. Mundurowi nie dopuścili kierowcy do dalszej jazdy i zatrzymali jemu prawo jazdy. Teraz kierowcy grozi do 2 lat pozbawiania wolności.

Organizatorzy szkolnej wycieczki wynajęli autobus od innego przewoźnika i wycieczka szkolna po ponownej kontroli doszła do skutku.

Policjanci z białogardzkiej drogówki informują, że organizatorzy oraz opiekunowie szkolnych wycieczek mogą przed wyjazdem zwrócić się do Policji o przeprowadzenie kontroli autobusu jak i kierowcy. W Komendzie Powiatowej Policji w Białogardzie można taka kontrolę zgłosić pod numerami telefonów 094 315 85 11 lub 094 315 570 oraz 997 i 112.

Powrót na górę strony