Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na drodze!

Mamy zimowe warunki drogowe. Mało widoczni piesi i rowerzyści wolniej przechodzą przez śliską jezdnię, a droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. Tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną ostrożność można uniknąć drogowych nieszczęść. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach i przypominają zasady bezpiecznego podróżowania zimą. KIEROWCO PAMIĘTAJ! Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństw

Wczoraj około godziny 17.00 dyżurny komendy powiatowej w Inowrocławiu otrzymał zgłoszenie, że na trasie Trląg – Broniewice doszło do zdarzenia drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca skodą octavią potrąciła 33–letniego mieszkańca powiatu mogileńskiego. Pieszy w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Do kolejnego zdarzenia doszło o godzinie 23.55. Dyżurny komendy powiatowej w Tucholi otrzymał zgłoszenie, że na trasie Łyskowo- Gostycyn doszło do wypadku. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wykazały, że kierujący volkswagenem na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w barierkę, następnie w przydrożne drzewo. Mieszkaniec Tucholi jazdę zakończył w rowie. W wyniku tego zdarzenia 31-letni kierujący poniósł śmierć na miejscu.

Apelujemy do kierowców!

Zimą droga jest bardzo śliska. W każdym przypadku należy dostosować prędkość do panujących warunków na drodze. Nie ufać zbytnio swoim umiejętnością. Widząc pieszych na chodniku, oczekujących na przejście przez jezdnię, należy zatrzymać pojazd i pozwolić im bezpiecznie przejść na drugą stronę drogi. Nie wyprzedzać, nie omijać pojazdów w rejonie przejść dla pieszych.

Apelujemy do pieszych!

Upewnij się czy jest możliwość bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Nie wchodź na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, nawet na przejściu dla pieszych – pamiętaj, że samochód nie zatrzyma się w miejscu! Kiedy poruszasz się porą wieczorowo-nocną lub poza obszarem zabudowanym pamiętaj o założeniu kamizelki odblaskowej lub elementu odblaskowego.

Powrót na górę strony