Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca bmw miał 3,6 promila

Piotr K. pomimo, że długo nie zauważał sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej, ścigającego go radiowozu i tak został zatrzymany. Gdy policjanci z posterunku w Pomiechówku zbadali go po raz pierwszy alkomatem, okazało się, że ma 3,6 promila alkoholu w organizmie. 26-latek, gdy wytrzeźwieje będzie odpowiadał za kierowanie bmw będąc pod wpływem alkoholu.

Policjanci zauważyli po 20:00 w Pomiechówku jadący bardzo wolno samochód. Postanowili skontrolować kierowcę bmw . Ruszyli za nim z włączoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Kierowca nie reagował i jechał dalej. Zatrzymał się dopiero, gdy przejeżdżające główną trasą samochody uniemożliwiły mu włączenie się do ruchu. Ten moment wykorzystali mundurowi i błyskawicznie zatrzymali kierowcę. Wyczuli od niego silną woń alkoholu. Pierwsze badanie alkomatem u 26-latka, pokazało 3,6 promila. Kolejne badania wykazały już poniżej 3 promili alkoholu w organizmie.

Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację i zabezpieczyli prawo jazdy Piotra K. Jego samego oraz samochód przekazano jego bratu. 26-latek w najbliższym czasie zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Powrót na górę strony