Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował wręczyć łapówkę

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałbrzyskiej komendy miejskiej zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który w zamian za odstąpienie od wykonywania dalszych czynności służbowych usiłował wręczyć funkcjonariuszom 400 złotych "łapówki". Teraz zatrzymany odpowie nie tylko za jazdę "na podwójnym gazie", ale również za próbę przekupienia policjantów.

Około godziny 7.00 rano w Szczawnie Zdroju, podczas akcji "Trzeźwy poranek", policjanci wałbrzyskiej "drogówki" zatrzymali do kontroli samochód osobowy kierowany, jak się okazało przez 56 - letniego mężczyznę. Przeprowadzone badanie wykazało u kierującego blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Znając już wynik badania, mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności usiłował przekupić funkcjonariuszy, oferując im łapówkę w wysokości 400 złotych.

Zatrzymany tłumaczył się, że alkohol pił dzień wcześniej i wsiadając za kierownicę był przekonany, że jest już zupełnie trzeźwy. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Teraz 56 - letni wałbrzyszanin odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za próbę przekupienia funkcjonariuszy. Za czyny, których się dopuścił grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony