Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po dużym "kielichu" kierowała Toyotą

Mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie wsiadła za kierownicę Toyoty. Teraz 55-letnia kobieta przed sądem odpowie za popełnione przestępstwo drogowe. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.

W poniedziałek 28 grudnia br. kilka minut po godzinie 16 policjanci uzyskali informację, że z jednego z milickich sklepów po zrobieniu zakupów wyszła kobieta będąca prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. W tej informacji nie byłoby nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że kobieta idąc chwiejnym krokiem podeszła do osobowej Toyoty i wsiadła za jej kierownicę, po czym ruszyła jedną z głównych milickich ulic. Natychmiast w ten rejon pojechał policyjny patrol.

Już po kilku minutach na ul. Krotoszyńskiej policjanci zauważyli Toyotę odpowiadającą przekazanemu wcześniej opisowi. Niepewny styl jazdy kierującej Toyotą wskazywał, że kobieta może być pod wpływem alkoholu. Pojazd natychmiast został zatrzymany do kontroli drogowej. Kierującą okazała się 55-letnia mieszkanka Milicza. W czasie rozmowy z kobietą policjant wyczuł woń alkoholu -- przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjanci uniemożliwili kobiecie dalszą jazdę, a pojazd przekazali pod opiekę osoby przez nią wskazanej.

Nieodpowiedzialnej kobiecie, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.

Powrót na górę strony