Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Promile, samochód i sztucer

Dwóch pijanych mężczyzn wracających z lasu mercedesem zatrzymali wczorajlescy policjanci. Na widok radiowozu mężczyźni wysiedli z pojazdu ipróbowali uciekać. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli broń myśliwską należącą do starszego z nich. Mężczyzna odpowie za rażące naruszenie zasad przechowywania broni.

Wczoraj około godz. 17 w okolicy skrzyżowania Górzanka - Bereźnica Wyżna policjanci zauważyli jadący w ich kierunku samochód. Mercedes vito na widok radiowozu zatrzymał się, a jego kierowca i pasażer wysiedli i próbowali uciekać do lasu. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg i zatrzymali obu mężczyzn. Okazali się nimi 33-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór i 24-letni mieszkaniec Wołkowyi. W samochodzie, którym podróżowali funkcjonariusze ujawnili broń myśliwską należącą do starszego z mężczyzn. 33-letni myśliwy miał ponad promil alkoholu, a jego młodszy kolega, który kierował pojazdem miał prawie półtora promila alkoholu w organizmie.

Broń pijanego myśliwego została zabezpieczona przez leskich policjantów,natomiast on sam odpowie za niewłaściwe przechowywanie broni, którego zasady ściśle określa Ustawa o broni i amunicji. W przypadku naruszenia przez osobę posiadającą pozwolenie zasad przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji, o których mowa w art. 32 tejże ustawy właściwy organ Policji może cofnąć pozwolenie na broń.

Problemy przed sądem będzie miał także pijany kierowca vito, któremu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony