Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani kierowcy na drogach

50-letni kierowca lanci zatrzymany przez funkcjonariuszy wołomińskiej drogówki z 1,3 promilami alkoholu w organizmie, proponował korzyść majątkową w wysokości 2 tys. złotych w zamian za odstąpienie od wykonywania przez policjantów czynności służbowych. 30-letni kierowca seata mając w organizmie prawie 2,16 promila w Nowy Rok w Emilianowie próbował uniknąć kontroli drogowej. Ten sam mężczyzna ponownie wpadł na podwójnym gazie dwa dni później. Tym razem poprawił swój wynik. Badanie wykazało u niego blisko 2,3 promila. Nie tylko ci dwaj, ale jeszcze 9 innych nietrzeźwych kierujących zatrzymanych przez policjantów w powiecie wołomińskim w sylwestrowy weekend nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Jak w każdy długi czy świąteczny weekend funkcjonariusze drogówki i prewencji zatrzymują nietrzeźwych kierujących. Statystyki niestety z roku na rok odnotowują coraz więcej osób wsiadających za kierownicę samochodów czy innych pojazdów po spożyciu alkoholu. Zaledwie kilka dni wcześniej informowaliśmy o nietrzeźwych kierujących zatrzymanych podczas świątecznego weekendu. Sylwestrowy i noworoczny weekend na wołomińskich drogach to również zatrzymani kierowcy na tzw. „podwójnym gazie”.

Ostatniego dnia roku w Markach funkcjonariusze zostali wezwani do kolizji drogowej dwóch pojazdów. Wykonując czynności z kierowcą golfa Arturem S. policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Dodatkowo mundurowi podejrzewali, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany, pobrano od niego krew do badań. Jeszcze tego samego dnia w Nadmie wpadł z wynikiem 0,8 promila nietrzeźwy rowerzysta Sławomir M.

Pierwszego dnia Nowego Roku policjanci wołomińskiej drogówki w Emilianowie próbowali zatrzymać kilka minut przed 12:00 do kontroli drogowej kierującego seatem. Młody mężczyzna nie reagował na sygnały dawane przez policjantów do zatrzymania. Po pościgu funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego kierowcę Grzegorza S. Badanie wykazało u niego 2,16 promila. Podjęta próba ucieczki to tylko dodatkowa odpowiedzialność karna. Zaledwie dwa dni później tym razem kilka minut po północy ten sam patrol drogówki zauważył seata w Radzyminie, który był przez nich kontrolowany pierwszego noworocznego dnia. Tym razem kontrola drogowa wykazała, że kierowcą był również Grzegorz S. Mężczyzna podobnie jak kilka dni wcześniej, prowadził pojazd po alkoholu. W tym przypadku poprawił jednak swój wynik. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało blisko 2,3 promila.

W sobotę tuż przed 14.00 w Słupnie patrol drogówki z Wołomina zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę osobowej lanci. Policjanci już podczas wstępnej rozmowy z 50-letnim kierowcą wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie wykazało w organizmie Pawła O. 1,3 promila alkoholu. Ponadto kierujący oświadczył, że nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. W trakcie wykonywania czynności z udziałem mężczyzny, ten zaproponował policjantom wręczenie 2000 złotych w zamian za odstąpienie od zatrzymania i wykonywania z jego udziałem dalszych czynności służbowych. Poinformowany przez funkcjonariuszy o popełnieniu kolejnego przestępstwa, oświadczył, że pomówi ich o usiłowanie wyłudzenia od niego pieniędzy. 50-latek trafił w policyjnym areszcie. Teraz odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, ale również, za usiłowanie udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

W okresie sylwestrowo-noworocznego weekendu policjanci w powiecie wołomińskim zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi, jednego rowerzystę, oraz dwie osoby kierujące pojazdami w stanie po spożyciu alkoholu. Odnotowano jeden wypadek drogowy, w którym ucierpiały dwie osoby oraz 6 kolizji drogowych.

 

Powrót na górę strony