Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Trzeźwy poranek" na Opolszczyźnie

Gwałtownie zmieniające się warunki jazdy spowodowane nagłymi opadami śniegu wymagają od kierowców szczególnej ostrożności. To one doprowadziły do wypadków na terenie Opolszczyzny. W trudniej warunkach zobaczyć pieszego lub inną przeszkodę, co przy dłuższej drodze hamowania może prowadzić do nieszczęścia.

Od 31 XII 2009 do 3 I 2010 r. na drogach Opolszczyzny doszło do 9 wypadków drogowych, w których rannych zostało 15 osób.

Dziś w godzinach rannych opolscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Główny cel tych działań to wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy prowadzą pojazd po wypiciu alkoholu. Kontrole trzeźwości to stały element działań Policji.

Akcja „Trzeźwy poranek” przeprowadzona była w powiecie opolskim. O godzinie 6.00 rano na ulicy Niemodlińskiej policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę vw T4. Mężczyzna mając ponad pół promila alkoholu przewoził swoim samochodem pięć osób. Łącznie na terenie Opola policjanci skontrolowali 155 pojazdów i zatrzymali 4 kierowców będących pod wpływem alkoholu. Również w Dobrzeniu Wielkim podczas tych działań policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

W tym miejscu zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników dróg o większą wyobraźnię i jazdę dostosowaną do panujących warunków drogowych. Sprawmy, abyśmy wszyscy mogli bezpiecznie podróżować po drogach województwa opolskiego.

Powrót na górę strony