Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzisiaj działania „Niechronieni”

Widocznie poprawiło się bezpieczeństwo na lubuskich drogach, ale aby jeszcze bardziej zmniejszyć ilość zdarzeń drogowych, policjanci cały dzisiejszy dzień będą zwracać uwagę na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego.

W naszym województwie sieć dróg w większości nie posiada ścieżek rowerowo – pieszych, związku z tym „Niechronieni” są narażeni na niebezpieczeństwo.

Często przyczyną wypadków z ich udziałem są niezrozumiałe wykonywanie manewrów, chociażby nie sygnalizują oni zamiaru wykonania skrętu w drogę poprzeczną, czy zmiany pasa ruchu.

Wciąż najbardziej ofiarochłonną grupą w przypadku „Niechronionych” są piesi, którzy w momencie zderzenia z pojazdem są z góry na przegranej pozycji.

Głównymi przyczynami wypadków spowodowanych przez pieszych, jest przede wszystkim to, że poruszają się po niewłaściwej stronie drogi, wchodzą na jednię przed jadący pojazd, wejście na jezdnię zza pojazdu (wysiadanie z autobusu), przekraczają jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz to, że piesi bywają pod wpływem alkoholu, doprowadzając do zdarzeń na drodze.

W roku ubiegłym na naszych drogach wśród „Niechronionych” zginęło 46 osób, a 209 zostało rannych.

Dzisiejszą /06. 01 br./ policjanci przeprowadzają głównie w rejonie przejść dla pieszych, a także w miejscach na których ruch regulowany jest przy pomocy sygnalizacji świetlnej.

Przypominamy rowerzystom o obowiązkowym oświetleniu pojazdu, a pieszym o prawidłowym poruszaniu się po jezdni.

Powrót na górę strony