Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Słońce na drodze"

W trosce o bezpieczeństwo dzieci na drogach oraz w ramach ogólnopolskiej akcji „Podaruj dzieciom słońce” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp. prowadzą działania „Słońce na drodze” w szkołach województwa lubuskiego.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w szkołach naszego województwa, należy zwrócić szczególna uwagę na dzieci i młodzież, które w tym czasie będą korzystały z zimowego odpoczynku. Jak wskazują doświadczenia z lat ubiegłych w czasie ferii zimowych dochodzi częściej niż zwykle do zdarzeń drogowych z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej. Sprzyja temu duża ilość, nie zawsze prawidłowo, zagospodarowanego czasu wolnego oraz zwiększenie się ruchu na drogach, spowodowanego przewożeniem dzieci na wypoczynek.

 

Dlatego też policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp. od 4 stycznia br. przeprowadzają, w szkołach województwa lubuskiego, działania- „Słońce na drodze”. Podczas spotkań dzieci dowiadują się , z jakimi niebezpieczeństwami mogą spotkać się na drogach oraz w jaki sposób je uniknąć. Wczoraj /06.01.br./ policjanci odwiedzili dzieci ze SP w Wielisławicach. Na zakończenie najmłodsi otrzymali kamizelki odblaskowe.

 

Działania „Słońce na drodze” potrwają do 15 stycznia br.

 

Wszystkim dzieciom życzymy udanych, białych i bezpiecznych ferii.

Powrót na górę strony