Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana kobieta za kierownicą

Dzięki błyskawicznej reakcji kierowcy nissana, w którego uderzyła toyota, policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego mińskiej komendy zatrzymali kierowcę, który odjechał z miejsca kolizji. Okazała się nim 40-letnia Aleksandra A.. Kobieta miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Na policyjnym przesłuchaniu dobrowolnie poddała się karze.

Oficer dyżurny przyjął pilne zgłoszenie dotyczące osobowej toyoty, która uderzyła w nissana w Budach Barcząckich. Kierowca samochodu uciekł z miejsca kolizji. Policjanci ruszyli w pościg za toyotą. Drogą radiową otrzymali dokładny opis uciekającego auta. Błyskawiczna akcja zakończyła się w Mińsku Mazowieckim. Radiowóz zablokował tam toyotę. Kiedy policjanci podeszli do samochodu i otworzyły się drzwi kierowcy, zobaczyli kobietę w średnim wieku. Była nią mieszkanka mińskiej gminy Aleksandra A. (l. 40). Kierowcę zbadano alkomatem, który tylko potwierdził wcześniejsze podejrzenia. Kobieta była pijana i miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Najbliższą noc spędziła w celi, a kiedy już wytrzeźwiała trafiła na przesłuchanie, gdzie usłyszała zarzut jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Kobieta dobrowolnie poddała się karze grzywny i dwuletniemu zakazowi jazdy samochodem.

Powrót na górę strony