Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca wjechał w radiowóz

Policjanci zatrzymali 52-letniego mieszkańca gm. Adamów, który jadąc przez Suchowolę uderzył w stojący na poboczu drogi policyjny radiowóz. Mężczyzna próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Przejechał kilkaset metrów i wjechał w śnieżną zaspę na poboczu drogi. Jak się okazało kierowca był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko dwa promile alkoholu. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za spowodowanie kolizji i prowadzenie pojazdu bez wymaganych dokumentów.

Do zdarzenia doszło w sobotę tuż przed godziną 21.00 w Suchowoli. Kierujący samochodem seat podczas omijania uderzył w stojacy na poboczu drogi z włączonymi światłami błyskowymi radiowóz. Tuż po zderzeniu kierowca seata próbował odjechać z miejsca kolizji. Policjanci zatrzymali uciekajacego kierowcę, który po przejechaniu kilkuset metrów zjechał na pobocze i utkwił w śnieżnej zaspie. Za kierownicą seata siedział 52-letni mieszkaniec gm. Adamów. Jak się okazało był nietrzeźwy w organizmie miał 1, 82 promila alkoholu. Policjanci odholowali auto 52-latka na policyjny parking. W radiowozie zarysowaniu uległ lakier na całej długości pojazdu,
oberwane zostało również boczne lusterko.Dziś mieszkaniec gm. Adamów usłyszał już zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania nawet na 10 lat. Ponadto mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji i prowadzenie pojazdu bez wymaganych dokumentów.

Powrót na górę strony