Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tir uderzył w bmw

Ponownie doszło do groźnego wypadku drogowego. Tym razem w Zakroczymiu tir uderzył w bmw. Ranną młodą kobietę z samochodu osobowego przetransportowano helikopterem do szpitala. Policjanci apelują o ostrożną jazdę oraz przypominają zasady bezpiecznego podróżowania zimą.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około 12:30 w Zakroczymiu. Na drodze krajowej nr 62 przed skrzyżowaniem z drogą krajową nr 7 doszło do niebezpiecznego wypadku samochodu ciężarowego z osobowym. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący bmw 36-letni Filip P. ruszył ze stacji paliw w kierunku Warszawy wraz z czterema pasażerami. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów postanowił zawrócić na stację. Wykonując ten manewr w miejscu, gdzie było to zabronione przez podwójną ciągłą linię. Kierowca auta osobowego wjechał na pas ruchu dla kierunku przeciwnego i zajechał drogę tirowi, który jechał od strony Nowego Dworu Mazowieckiego. Kierujący pojazdem ciężarowym chcąc uniknąć zderzenia zjechał na lewy pas ruchu. ale i tak uderzył swoim przednim, prawym narożnikiem, w tylny, prawy narożnik samochodu osobowego. W wyniku uderzenia ranna została 24-letnia kobieta, którą przetransportowano helikopterem do szpitala w Warszawie. Obaj kierujący w chwili wypadku byli trzeźwi. Pomimo błyskawicznie podjętych czynności przez policjantów, trudnienia w ruchu trwały ponad 2 godziny.

Pamiętajmy, że w okresie zimowym warunki drogowe są szczególnie trudne. Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozsądek i zachowanie ostrożności może uchronić nas od nieszczęścia. Aby uniknąć zimowych kolizji i wypadków pamiętajmy o właściwym przygotowaniu pojazdu do podróży oraz o stosowaniu zasad bezpieczeństwa. Łamiąc je narażamy się nie tylko na straty finansowe, ale przede wszystkim na zagrożenia dla zdrowia lub życia własnego, członków swojej rodziny, a także innych użytkowników dróg.

 

Powrót na górę strony