Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaskowe kamizelki dla uczniów

12 stycznia 2010 roku w Szkole Podstawowej w Bukowicach, gmina Krośnice odbyło się spotkanie milickich policjantów ruchu drogowego z uczniami klas 1--3 w ramach ogólnopolskiej prewencyjnej akcji "Słońce na drodze". Wzięło w nim udział 94 uczniów wraz z nauczycielami.

Kierownik ogniwa ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Miliczu asp. sztab. Jerzy Karwicki omówił z dziećmi kilka kwestii dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach. Policjanci wyjaśnili między innymi, jak zachować się w przypadku wystąpienia zagrożenia w ruchu drogowym. Udzielili także wiele odpowiedzi na czasem bardzo zaskakujące pytania. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał specjalną kamizelkę odblaskową. Jak wykazały bowiem liczne badania, wiele wypadków drogowych z udziałem pieszych jest wynikiem bardzo słabej widoczności pieszego poruszającego się w ciemnościach po drodze. Kamizelka odblaskowa założona na wierzchnie ubranie jest już ze znacznej odległości bardzo dobrze widoczna w świetle samochodowych reflektorów. Pozwala to kierowcy zawczasu na wykonanie bezpiecznego manewru ominięcia pieszego.

Przekazane kamizelki z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa dzieci w trakcie poruszania się po drogach, a tym samym zminimalizują możliwość potrącenia milusińskich przez nieostrożnych kierowców.

Powrót na górę strony