Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Trzeźwy poranek" w Warszawie

Przeprowadzono 404 kontroli drogowych. Wszyscy byli trzeźwi. Poranne działania pn. "Trzeźwy poranek" tym razem prowadzone były przy skrzyżowaniu Puławskiej i Żołny, Al. Jerozolimskich i Ryżowej, Pułkowej oraz Radzymińskiej przy Bystrej. Wśród skontrolowanych był również kierowca, który miał zakaz prowadzenia pojazdów. Aby uniknąć odpowiedzialności próbował jeszcze zamienić się na miejsce za kierownica z żoną. Policjanci wszystko dostrzegli i zatrzymali go.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci wydziału ruchu drogowego KSP przeprowadzili kontrolę w ramach akcji „Trzeźwy poranek” przy skrzyżowaniu Puławskiej i Żołny, Al. Jerozolimskich i Ryżowej, Pułkowej oraz Radzymińskiej przy Bystrej. Skontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

Niestety wśród kierowców znalazł się jeden, który prowadził auto mając orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci "drogówki" wezwali mężczyznę do zatrzymania. Ten przejechał punkt kontrolny i zatrzymał samochód kilkaset metrów dalej. Aby uniknąć odpowiedzialności, próbował jeszcze zamienić się miejscami z żoną. Funkcjonariusze widzieli, co zamierza i zatrzymali go. Wtedy wyszło na jaw, że złamał zakaz sądowy.

Przypominamy, że celem trwającej od wielu miesięcy akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę, czy na rower po wypiciu alkoholu. Stołeczni policjanci w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych, podczas oczekiwania na zmianę świateł, przeprowadzają w Warszawie zmasowane kontrole trzeźwości kierowców.

 

Powrót na górę strony