Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca doniósł sam na siebie

Pijany kieruje samochodem, przyjeżdżajcie szybko - takie informacje prawie codziennie otrzymują policjanci. Najczęściej dzwonią inni kierowcy lub świadkowie. Tym razem telefon był zaskakujący. Pijany pirat drogowy doniósł sam na siebie.

Wczoraj około godz. 20.20 z dyżurnym jasielskiej Policji skontaktował się kierowca volkswagena passata. Mężczyzna zażądał szybkiej interwencji, gdyż wpadł do rowu. Policjanci spełnili jego prośbę. Na miejscu funkcjonariuszy przywitał 24-letni mieszkaniec gminy Krempna. Wyraźnie pijany wybełkotał, że przejeżdżając przez Kotań wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Był bardzo niezadowolony, że droga jest śliska i nieodśnieżona.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że był mocno nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci odebrali mu kluczyki, zatrzymali też jego prawo jazdy.

Wkrótce 24-latek usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat oraz podanie do publicznej wiadomości danych osobowych i wizerunku.
 

Powrót na górę strony