Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

20 minut i dwoje nietrzeźwych rowerzystów

W ramach prowadzonych działań prewencyjno-kontrolnych w zakresie zapewnienia porządku i bezpieczeństwa na drogach, policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach i komisariatu w Ożarowie Mazowieckim uniemożliwili dalszą jazdę dwojgu nietrzeźwym rowerzystom. 64-letnia cyklistka miała 2,2 promila alkoholu w organizmie, a 43-letni mężczyzna miał już zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem.

Na terenie gminy Ożarów Mazowiecki policjanci z komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami ruchu drogowego ze Starych Babic przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne w zakresie zapewnienia porządku i bezpieczeństwa na drogach. Kilka minut po 15.00 w miejscowości Pogroszew Kolonia funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę dwojgu nietrzeźwym rowerzystom.

Pierwszą do kontroli drogowej policjanci zatrzymali 64-letnią kobietę. Badanie wykazało, że miała 2,2 promila alkoholu w organizmie. 20 minut później ujawnili nietrzeźwego cyklistę. Jak się okazało, to nie był pierwszy raz, 43-latek posiadał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za czyn, którego się dopuścili odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania pojazd inny niż mechaniczny popełnia przestępstwo zagrożone karą nawet do roku pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony