Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kampania „Słońce na drodze” w powiecie gryfickim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach odwiedzili Szkołę Podstawową w Cerkwicy. W ramach prowadzonej ogólnopolskiej kampanii „Słońce na drodze” wyposażyli dzieci w kamizelki odblaskowe.

Na spotkanie do Szkoły Podstawowej w Cerkwicy udali się policjanci Referatu Ruchu Drogowego oraz Oficer Prasowy KPP w Gryficach. Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonej w miesiącu styczniu ogólnopolskiej akcji „Słońce na drodze”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0-III. Prowadzona kampania ma na celu zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami jakie czyhają na nie na drogach oraz pokazanie jak się przed nimi ustrzec.
Szkoła Podstawowa w Cerkwicy jest jedną ze znajdujących się w miejscu szczególnie niebezpiecznym i dlatego została zakwalifikowana do udziału w projekcie.

Policjanci oprócz wiadomości dotyczących bezpiecznych zachowań na drodze poruszyli temat związany z bezpiecznymi zabawami w czasie nadchodzących ferii zimowych. Przypomnieli także dzieciom jak powinny się zachować, gdy same zostaną w domu oraz kto to jest „obcy” i jak najczęściej się zachowuje.

Na zakończenie spotkania wszystkim uczniom wręczono kamizelki odblaskowe.

Powrót na górę strony