Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przed policją schował się w wersalce

Policjanci zatrzymali dwie nietrzeźwe osoby, które uczestniczyły w kolizji drogowej. Jedna spowodowała kolizję, a druga będąc pasażerem uciekła tym samochodem. Jak się okazało mężczyzna przed policją ukrył się w wersalce. Funkcjonariusze znaleźli go tam ze szklanką wody.

22 stycznia około godziny 12 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej mającej miejsce w Wąsoszu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 32-letnia kobieta kierując bez uprawnień Fiatem 126p uderzyła w inny pojazd. Kiedy pokrzywdzony zgłaszał zdarzenie policji, samochodem sprawcy odjechał jego pasażer. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało u niej ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili pasażera samochodu. Był nim brat kobiety, która kierowała pojazdem. Jak się okazało 34-letni mężczyzna ukrył się w mieszkaniu w wersalce razem ze szklanką wody. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu rodzeństwo usłyszało zarzuty popełnienia przestępstwa. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony