Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali 51-letniego obywatela Czech, podejrzanego o śmiertelne potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Sprawcy grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielny wieczór ząbkowiccy policjanci otrzymali informację, że w kierunku Ząbkowic Śląskich może jechać samochód ciężarowy, który uczestniczył w wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Faktycznie kilka minut przed godziną 19.00 w Szklarach policjanci zatrzymali ciągnik siodłowy z naczepą, który miał uszkodzenia na kabinie wskazujące, że mógł uczestniczyć w wypadku. Kierującym był 51-letni obywatel Czech. Mężczyzna był trzeźwy i twierdził, że około 40 kilometrów wcześniej -- w okolicach Wrocławia prawdopodobnie potrącił jakieś zwierzę. Według przedstawionej przez kierowcę relacji była to sarna. W rzeczywistości kierujący swoim samochodem potrącił kierującego rowerem, który w wyniku doznanych obrażeń zmarł.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia kierowcy może grozić kara nawet do 12 pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony