Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował przekupić policjantów, oferując im 300 euro

Oleśniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który w zamian za odstąpienie od wykonywania dalszych czynności służbowych, usiłował wręczyć funkcjonariuszom 300 euro łapówki. Teraz zatrzymany odpowie nie tylko za jazdę "na podwójnym gazie", ale również za próbę przekupienia policjantów.

26 stycznia br. po godzinie 12.00 policjanci oleśnickiej "drogówki" w miejscowości Dąbrowa Oleśnicka zauważyli kierującego pojazdem m-ki VW Golf . Kierowca na widok patrolu chcąc uniknąć kontroli, zatrzymał samochód i próbował pieszo się oddalić.

Funkcjonariusze widząc to podejrzane zachowanie zatrzymali kierowcę. Podczas prowadzonej kontroli wyczuli od 39 -- letniego mężczyzny woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Znając już wynik badania, mężczyzna próbował uniknąć odpowiedzialności za jazdę samochodem po spożyciu alkoholu. Usiłował przekupić policjantów, oferując im w zamian za odstąpienie od dalszych czynności łapówkę w wysokości 300 euro. Zatrzymany twierdził, że alkohol pił dzień wcześniej, a w dniu kontroli w miejscu zamieszkania wypił jeszcze jedno piwo.

Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za jazdę w stanie po spożyciu alkoholu, ale również za próbę przekupienia funkcjonariuszy. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony