Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocne zakupy

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich, którzy bez prawa jazdy i zgody rodziców wzięli zaparkowany przy domu samochód i pojechali nim na nocne zakupy.

Nocą 27 stycznia 2010 roku funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście zatrzymali dwóch nieletnich, którzy bez prawa jazdy i zgody rodziców wzięli zaparkowany przy domu samochód i pojechali na nocne zakupy.

Policjanci w trakcie patrolowania jednej z ulic o godz. 1.40 przed sklepem całodobowym zauważyli samochód z włączonymi światłami awaryjnymi, zaparkowany w sposób uniemożliwiający przejazd. Gdy podjechali bliżej auta, do pojazdu podszedł młody mężczyzna, następnie wsiadł, uruchomił silnik i zaczął jechać. Funkcjonariusze postanowili skontrolować samochód. Okazało się, że pojazd prowadził to 17 - latek nie posiadający uprawnień do kierowania a pasażer to jego 13 - letni kolega, którego rodzice nic nie wiedzieli o tym, że chłopcy zabrali ich samochód.

Nieletni tłumaczyli się, że chcieli zrobić tylko zakupy i nie mieli zamiaru jeździć po mieście.

Rodzice odebrali nieletnich oraz swój samochód z miejsca kontroli. Kierujący 17 - latek odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Powrót na górę strony