Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złamał zakaz sądowy

Policjanci ze Śródmiejskiej patrolówki zatrzymali wczoraj po południu do kontroli drogowej dostawczego peugeota. Kierujący pojazdem popełnił wykroczenie przejeżdżając skrzyżowanie na czerwonym świetle. W czasie kontroli wyszło także, że 21-letni kierowca ma zakaz sądowy prowadzenia pojazdów za jazdę w ubiegłym roku po alkoholu.

Wczoraj przed 16.00 policyjny patrol pełniący służbę na Powiślu zauważył,jak dostawczy peugeot przejechał skrzyżowanie ul. Myśiwieckiej i ul. Rozbrat na czerwonym świetle. Policjanci natychmiast ruszyli za piratem drogowym. Zatrzymali go do kontroli w związku z popełnionym wykroczeniem.

Po zatrzymaniu kierujący podał funkcjonariuszom dokumenty pojazdu i od razu powiedział, że prawo jazdy ma zabrane przez sąd. Za jazdę po alkoholu stracił uprawnienia na dwa lata i do maja 2011 roku nie powinien prowadzić samochodu. Policjanci zatrzymali kierującego bez uprawnień. Jeszcze tego samego dnia zatrzymany usłyszał zarzut złamania zakazu sądowego. Za ten czyn grozi do 3 lat więzienia.

Tylko w tym roku funkcjonariusze na Śródmieściu przedstawili zarzuty złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów sześciu osobom. W zeszłym roku było takich przypadków prawie 40

Powrót na górę strony