Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drogi mogą być śliskie i oblodzone

Na drogach powiatu zielonogórskiego panują trudne warunki, dlatego prosimy wszystkich kierujących o ostrożność i dostosowanie prędkości do tych warunków. W takich warunkach codziennie na zielonogórskich ulicach dochodzi do wielu zdarzeń drogowych.

Na drogach zalega śnieg, nawierzchnia jezdni w wielu miejscach jest oblodzona i śliska, a w takich warunkach nietrudno o niebezpieczne zdarzenia drogowe.
Niestety kierujący często zapominają o zachowaniu należytej ostrożności, dlatego prosimy wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę, dostosowanie prędkości do panujących warunków i zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych, którzy gdy wcześnie zapada zmierzch mogą być słabo widoczni, a także utrzymywanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Pamiętaj:
- dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze,
- jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności jako kierowca w takich warunkach lepiej nie wyjeżdżaj samochodem,
- zamarznięte szyby znacznie utrudniają nam widoczność, dlatego przed wyruszeniem na drogi dokładnie oczyść samochód oraz światła ze śniegu i lodu,
- na śliskiej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża dlatego jadąc w korku zachowaj bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazd,u
- włącz światła mijania,
- bądź uprzejmy na drodze! pozwól innym kierującym, szczególnie wyjeżdżającym z osiedlowych uliczek włączyć się do ruchu!

Powrót na górę strony