Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypił, pożyczył i pojecha

Policjanci ze Świebodzina zatrzymali mężczyznę, który wczoraj w godzinach popołudniowych jeździł ulicami miasta mając ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu teraz do 2 lat wolności

Wczoraj około godziny 15.00 na jednej z ulic Świebodzina policjanci patrolujący miasto zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego audi. Zatrzymany oświadczył, że samochód należy do jego kolegi. Mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy, jak również wymaganych dokumentów pojazdu. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło ich podejrzenia - mężczyzna miał ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po chwili na miejscu pojawił się właściciel samochodu , który „niestety” nie mógł odebrać swojej własności, ponieważ również był pod wpływem alkoholu.

Teraz kierujący audi - 29-letni mieszkaniec Świebodzina- odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto policjanci skierują przeciwko niemu wniosek do Sądu Rejonowego w Świebodzinie za prowadzenie pojazdu na drodze publicznej nie mając do tego uprawnień oraz za brak wymaganych dokumentów.

Właściciel pożyczonego audi odpowie przed sądem za to, że dopuścił do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej przez osobę nie mającą wymaganych uprawnień. Za opisane wykroczenia kodeks wykroczeń przewiduje karę grzywny.

Powrót na górę strony