Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca wjechał w zaspę

O pechu może mówić 30-letni mężczyzna, zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów za jazdę autem pod wpływem alkoholu. Kierowca samochodu marki Renault wracając w nocy po suto zakrapianej imprezie do domu, wpadł w zaspę śniegu, z której nie mógł się wydostać. Przejeżdżający w pobliżu funkcjonariusze, chcąc pomóc kierowcy szybko ustalili, że mężczyzna jest nietrzeźwy.

2 lutego br. około godziny 4.25 policjanci z Wydziału Prewencji jeleniogórskiej komendy miejskiej, przejeżdżając ulicą Wyspiańskiego usłyszeli odgłos wyjącego silnika. Postanowili sprawdzić, co się dzieje. Kiedy podjechali w miejsce, skąd dochodziły odgłosy, zauważyli samochód, który wjechał w zaspę śniegu. Jeden z mężczyzn siedział za kierownicą, próbując z niej wyjechać a drugi próbował wypchnąć auto marki Renault.

Widząc to, policjanci postanowili im pomóc. W trakcie rozmowy z kierującym szybko jednak okazało się, że jest on nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze, 30-letni mężczyzna wracał do domu z suto zakrapianej imprezy. Teraz po wytrzeźwieniu odpowie za jazdę po pijanemu, za co grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Na jak długo straci prawo jazdy zadecyduje sąd.
 

Powrót na górę strony