Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca autokaru z promilami

0,3 promila alkoholu w organizmie miał 46-letni kierowca autokaru, który w takim stanie chciał ruszyć na wycieczkę do Wojciechowa z 26-osobową grupą gimnazjalistów. Policjanci powstrzymali nietrzeźwego mężczyznę od dalszej jazdy. Wycieczka wyruszyła z opóźnieniem, ale już z trzeźwym kierowcą. Nieodpowiedzialnemu 46-latkowi za jazdę po spożyciu alkoholu grozi kara aresztu, grzywny do 5 tys. złotych i utrata prawa jazdy.

Dzisiaj rano policjanci drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie na ul. Al. Warszawskiej skontrolowali autokar wycieczkowy i jego kierowcę, który miał przewieść dzieci na kulig do Wojciechowa. Wycieczka była wcześniej zgłoszona przez dyrekcję gimnazjum do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. Zarówno stan techniczny pojazdu jak i posiadane dokumenty nie wzbudzały u funkcjonariuszy żadnych zastrzeżeń.

Jednak wycieczka o wyznaczonej godzinie nie odjechała. Powodem okazał się kierowca autobusu, 46-letni mieszkaniec Lublina. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy, miał 0,3 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście w pojeździe nie było jeszcze dzieci ponieważ 46-latek miał po nie jechać dopiero po zakończonej przez policjantów kontroli. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za jazdę po użyciu alkoholu grozi mu kara aresztu, grzywny do 5 tys. złotych i utrata prawa jazdy.

Powrót na górę strony