Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja "ŻYJĘ BO JESTEM WIDOCZNY"

W związku z okresem zimowym w trakcie którego dni są bardzo krótkie, a warunki drogowe bardzo trudne szczególnie dla pieszych i rowerzystów, bolesławiecka Policja prowadzi działania prewencyjne pod hasłem "ŻYJĘ BO JESTEM WIDOCZNY".

4 lutego 2010 roku, w godzinach wieczornych na terenie gminy Warta Bolesławiecka, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu wspólnie z ratownikami medycznymi prowadzili działania w ramach akcji "Żyję bo jestem widoczny". W czasie akcji policjanci wręczali elementy odblaskowe i uświadamiali pieszym jak ważne jest posiadanie elementu odblaskowego na ubiorze dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jak elementy odblaskowe mogą wpłynąć na poprawę ich bezpieczeństwa na drodze. Z mieszkańcami o potrzebie stosowania odblasków rozmawiał także Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu.

Celem prowadzonej akcji jest:

  • Poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na terenie powiatu bolesławieckiego.
  • Wyrobienie nawyków noszenia elementów odblaskowych.
  • Kształtowanie postaw odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drodze.

Pamiętajmy, że kierowca widzi osobę poruszającą się po drodze z odległości kilkudziesięciu metrów - wystarczy jednak, że pieszy lub rowerzysta założy element odblaskowy i staje się widoczny z odległości 120-160 m.
 

Powrót na górę strony