Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał po alkoholu

Kierowca opla jechał całą szerokością jezdni. Przejeżdżając przez Konstancin-Jeziornę miał problemy z jazdą po swoim pasie ruchu. Policjanci z komisariatu zareagowali natychmiast zatrzymując auto do kontroli. 43-latek był pijany, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci każdego dnia reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że ulicami i drogami naszego powiatu porusza się kierowca po alkoholu. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Piaseczyńska Policja walczy z całą surowością z pijanymi kierowcami, nie ma dla nich żadnego pobłażania.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed 23.00. Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie patrolujący rejon miasta zwrócili uwagę na jadącego opla. Osoba siedząca za kierownicą miała wyraźne problemy z jazdą po swoim pasie ruchu, auto jechało od lewej do prawej strony jezdni.

Policjanci zareagowali błyskawicznie zatrzymując opla do kontroli. Gdy auto bezpiecznie się zatrzymało na poboczu drogi, policjanci przystąpili do kontroli. Mężczyzna siedzący za kierownicą auta był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Zenon S. usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Powrót na górę strony