Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jedna kontrola drogowa, dwóch poszukiwanych i dwa zarzuty

Mundurowi z Raszyna zatrzymali do kontroli drogowej dwa pojazdy. Audi holowało renault. Po sprawdzeniu kierujących okazało się, że kierowca audi, Piotr W. jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Natomiast kierowca renault Krzysztof G. jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. To nie był koniec niespodzianek tej nocy. Okazało się, że Piotr W. ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, natomiast Krzysztof G. kierował pojazdem pod wpływem alkoholu.

Dochodziła 1.00, kiedy funkcjonariusze z Raszyna patrolujący al. Krakowską zwrócili uwagę na dwa jadące pojazdy: audi i renault. Ten pierwszy holował drugiego. Renault nie miał włączonych świateł mijania, dlatego mundurowi natychmiast zatrzymali kierujących do kontroli drogowej.

Okazało się, że 31- letni kierowca reunault prowadzi pojazd mając 1,4 promila alkoholu we krwi. Był również poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Ciechanowie, mężczyzna nie płacił alimentów. Po sprawdzeniu okazało się, że 23- letni kierowca audi również jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, celem odbycia kary jednego roku za kradzież z włamaniem. To nie był koniec problemów mężczyzny. Okazało się, że od czerwca 2009 roku ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę po "pijaku".

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnej celi. Wczoraj usłyszeli zarzuty. 23-letni Piotr W. usłyszał zarzut złamania sądowego zakazu kierowania autami. Decyzją sądu został dodatkowo skazany na dwa miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności. 23-latek najbliższe 14 miesięcy spędzi za kratkami. Natomiast jego 31-letni kolega usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i poddał dobrowolnie karze.

 

Powrót na górę strony