Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwukrotnie tego samego dnia zatrzymany za jazdę po pijanemu

Policjanci dwukrotnie tego samego dnia zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi sądowemu. Za pierwszym razem został zatrzymany w Miłkowie, gdzie badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2,3 promila. Kilka godzin później wpadł w ręce policjantów w Kowarach , ale miał już blisko 3 promile. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

7 lutego 2010 roku około godziny 11.00 w Miłkowie, policjanci wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zauważyli samochód marki Lancia. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że mógł on być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Kierowcą okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Podgórzyn. Od mężczyzny wyraźnie czuć było zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on 2,3 promila. Okazało się również, że naruszył zakaz sądowy, który obowiązuje go do 24 stycznia 2011 roku. Jego pojazd zabezpieczył znajomy. Tego samego dnia o 19.50 mężczyzna został ponownie zatrzymany do kontroli drogowej, tym razem w Kowarach na ulicy Kamiennogórskiej. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało blisko 3 promile. Aby uniemożliwić mu powtórną jazdę policjanci samochód zabezpieczyli na parkingu policyjnym.

Sprawcy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz naruszenie zakazu sądowego grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony