Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Efekty pracy policjantów ruchu drogowego

W ciągu minionego weekendu dolnośląscy policjanci ruchu drogowego pracujący na autostradzie skontrolowali ponad 350 pojazdów. Zatrzymali 35 dowodów rejestracyjnych. Wielu kierowców, którzy popełnili wykroczenie drogowe zostało ukaranych mandatami. Policjanci zatrzymali także 2 osoby poszukiwane. Funkcjonariusze wykorzystywali będące na wyposażeniu urządzenia takie jak: videoradary, radary i alkotesty.

5 lutego około godziny 11.05 na 18 km autostrady policjanci zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę samochodu bmw. Kierujący na widok radiowozu nagle zmniejszył prędkość, a następnie zjechał z autostrady i przyśpieszył. Jak się okazało miał powód żeby się tak zachować. Zatrzymany 38-latek był poszukiwany w celu zatrzymania ekstradycyjnego. W tym samym dniu policjanci zatrzymali drugą osobę poszukiwaną celem osadzenia w zakładzie karnym. Poszukiwany 50-latek kierował samochodem osobowym marki BMW.

Funkcjonariusze zatrzymali także kierowcę, który kierował pojazdem podczas obowiązującego go zakazu. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony