Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał przejechać policjanta

Policjanci referatu ruchu drogowego w Oleśnicy zatrzymali po pościgu kierowcę, który uciekał samochodem. Kierujący próbował najechać na funkcjonariusza. Jak się okazało, kierowca był pod wpływem środków odurzających. Sprawcy grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Oleśnicy pełnili służbę w Sycowie na ulicy Kaliskiej. Tam, około godziny 23.30 zatrzymywali kierującego samochodem marki Audi do kontroli drogowej. Kierujący jednak nie zareagował na dawane znaki. Przyśpieszył i próbował najechać na funkcjonariusza. Ten w ostatnim momencie zdążył odskoczyć. Kierujący zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Po kilkuset metrach funkcjonariusze swoją jazdą zmusili kierującego do zatrzymania się. Kierowcą był 26-letni mężczyzna, mieszkaniec Namysłowa. Podczas rozmowy z policjantami przyznał się, że przed jazdą zażywał amfetaminę oraz palił marihuanę. W takim stanie przewoził 4 pasażerów, w tym 3 kobiety. Ponadto, funkcjonariusze znaleźli u 26-latki, jednej z pasażerek kilkanaście porcji marihuany.

Kierującego zatrzymano w policyjnym areszcie, za czyny, których się dopuścił, grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony