Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Przykładni rodzice"

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę podejrzanego o kierowanie pojazdem. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Przewoził pięcioletnie dziecko. Grożą mu 2 lata więzienia.

15 lutego 2010 roku około godz. 20.30 do dyżurnego w Lubinie zadzwonił mężczyzna i poinformował, że widział jak kierujący samochodem marki Volkswagen wjechał do rowu. Następnie z pojazdu wysiadł mężczyzna z dzieckiem i ruszyli w kierunku miasta. We wskazane miejsce pojechali policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Kilkaset metrów od miejsca zdarzenia zatrzymali 45-letniego mieszkańca Żywca z 5-letnim dzieckiem. W trakcie rozmowy z zatrzymanym funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało, że ma on ponad 2 promile. Ponadto, po sprawdzeniu w systemach informatycznych policji okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest dwoma listami gończymi w celu osadzenia w zakładzie karnym. Okazało się także, że samochód, którym kierował posiada tablice rejestracyjne, na których zarejestrowany jest Fiat 126 p.

Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze chcieli przekazać dziecko matce, jednak okazało się, że też jest nietrzeźwa i chłopcem zaopiekowała się sąsiadka.

Mężczyźnie za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

Powrót na górę strony