Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat z "kogutem"

Policjanci z autostrady zatrzymali 41-letniego mężczyznę , który kierując samochodem osobowym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, a wcześniej podczas jazdy używał niedozwolonych świateł błyskowych. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zostali poinformowani o samochodzie osobowym marki Mercedes poruszającym się na autostradzie A 4 z nadmierną prędkością i włączonymi sygnałami błyskowymi koloru czerwonego. W pewnym momencie w okolicach Chojnowa jadący z dużą prędkością opisany pojazd wyprzedził patrol policji. Przeprowadzony pomiar prędkości przez funkcjonariuszy wskazał blisko 150 km/h, przy dozwolonej w tym miejscu prędkości 110 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 41-letni mieszkaniec podwrocławskiej miejscowości. Podczas kontroli policjanci ujawnili i zabezpieczyli lampy diodowe nie będące na wyposażeniu pojazdu.

Policjanci ukarali kierującego za przekroczenie dozwolonej prędkości mandatem karnym oraz punktami karnymi , natomiast sprawa używania urządzenia z czerwonym światłem błyskowym trafi do sądu grodzkiego.
 

Powrót na górę strony