Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4 promile i zakaz

Strzelińscy policjanci zatrzymali kompletnie pijanego mężczyznę, który w tym stanie kierował motorowerem. Przeprowadzone badanie wykazało u kierującego ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie zastosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz za czyn, którego się dopuścił grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

17 lutego 2010 roku około godziny 14.45 policjanci Zespołu Patrolowo Interwencyjnego w jednej z miejscowości na terenie gminy Strzelin zauważyli motorowerzystę, który jechał całą szerokością jezdni. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 27 - letni mężczyzna, od którego wyraźnie czuć było alkohol.

Wynik przeprowadzonego badania był szokujący. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że zatrzymany kierował także pojazdem wbrew zakazowi sądowemu. Zakaz prowadzenia pojazdów obowiązuje go do sierpnia 2011 roku.

27 - latek odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego. Za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat oraz grzywna.

Powrót na górę strony