Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał całą szerokością jezdni

Dzięki informacji od innego kierowcy, funkcjonariusze z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali 61-letniego Romana K. Kolejny użytkownik drogi bez wyobraźni, wsiadł na rower mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu do roku pozbawienia wolności.

Wczoraj około 19:00 na komisariat w Górze Kalwarii zadzwonił mężczyzna, który w miejscowości Krzaki Czaplinkowskie zauważył jadącego rowerzystę. Zgłaszającego zaniepokoił styl jazdy kierującego rowerem. Rowerzysta poruszał się „wężykiem” zagrażając bezpieczeństwu innych użytkowników drogi. Na informację natychmiast zareagował oficer dyżurny i wysłał patrol na ulice Główną.

Gdy policjanci dojeżdżali na miejsce, rowerzysta nawet nie zareagował na widok radiowozu, jechał dalej od krawężnika do krawężnika. Funkcjonariusze zatrzymali rowerzystę do kontroli. Wtedy wiadomo już było, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem było potwierdzeniem wcześniejszych przypuszczeń. Urządzenie wskazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do roku pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony