Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W środę działania TRUCK

Działania policyjne TRUCK ukierunkowane będą na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem przewozu drogowego rzeczy. Są to działania jednodniowe. Podczas tego dnia policjanci, Inspektorzy Transportu Drogowego i funkcjonariusze ze Służby Celnej, będą przede wszystkim sprawdzać stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących i dokumenty wymagane przepisami ustawy o transporcie drogowym.

Transport drogowy jest jednym z najbardziej rozwijających się sposobów przewożenia ładunków i towarów w krajach Unii Europejskiej. Blisko 60% wszystkich towarów jest transportowanych tirami. Niesie to za sobą szereg zagrożeń w ruchu drogowym, szczególnie na drogach województwa lubuskiego, przez teren którego biegną szlaki transportowe ze wschodu na zachód Europy. Droga krajowa nr 2 należy do jednej z najbardziej uczęszczanych szlaków komunikacyjnych w lubuskim. Prowadzi od zachodu przez Słubice, Rzepin, Świebodzin po Trzciel i dalej na Poznań.

Funkcjonariusze skupią się także na ujawnianiu wszelkich wykroczeń, jakich dopuszczają się kierowcy ciężarówek. Zwrócą również uwagę, czy nie popełniają oni przestępstw celno-akcyzowych.

(źródło: KWP w Gorzowie Wielkopolskim)

Powrót na górę strony