Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany za kierownicą

Śródmiejscy policjanci zatrzymali wczoraj późnym wieczorem nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierujący nissanem miał około promila alkoholu. Gdy interweniujący funkcjonariusze otworzyli drzwi auta, z jego wnętrza czuć było wyraźny zapach alkoholu. Mężczyzna resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień, a dzisiaj odpowie za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Grozi mu za to do 2 lat więzienia.

Patrol policyjny dzisiaj w nocy po 4.00 zauważył jadącego z dużą prędkością Al. Jerozolimskimi nissana. Kierujący zawrócił w miejscu niedozwolonym i to zadecydowało o tym, że funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Gdy auto bezpiecznie stanęło na poboczu drogi, policjanci podeszli do kierującego. Kierowca był pijany i czuć było od niego wyraźny zapach alkoholu. 22-latek miał problem z utrzymaniem równowagi. Po badaniu alkomatem ustalono, że kierujący pojazdem ma około promila alkoholu we krwi. Trafił do policyjnego aresztu. Samochód został odholowany na parking depozytowy. Dzisiaj, gdy kierowca wytrzeźwieje, odpowie za prowadzenie pojazdu po alkoholu. Straci prawo jazdy. Grozi mu też do 2 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony