Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany odwoził pijanego

Policjanci z Ochoty zatrzymali kierowcę forda, który wiózł swojego kolegę, samochodem jego kuzynki. Obaj byli pijani. Kierowca miał 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast pasażer blisko 3 promile. 54-letni Mirosław Ż. trafił do izby wytrzeźwień, a pojazd przekazano właścicielce.

Było kilka minut po północy, kiedy policjanci z Ochoty podczas patrolowania Al. Niepodległości zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę forda. Pojazd ten po dojechaniu do skrzyżowania z ulicą Wawelską zatrzymał się. Funkcjonariusze zaniepokoili się, myśląc, że kierujący mógł zasłabnąć. Gdy podeszli do samochodu, wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. Za kierownicą siedział mężczyzna, który nie reagował na wydawane przez nich polecenie, czuć było od niego wyraźną woń alkoholu. Kierowca nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa, nie posiadał też przy sobie żadnych dokumentów. Jak się okazało, nie jechał sam. Na tylnym siedzeniu spał pijany 52-latek, który interweniującym tłumaczył, że pojazd jest własnością jego kuzynki, a kierujący nim mężczyzna jest jego kolegą. Powiedział, że jest trzeźwy i zobowiązał się do odwiezienia go do domu.

Kierujący pojazdem, Mirosław Ż. trafił do izby wytrzeźwień, miał w organizmie 3 promile alkoholu. Pojazd został przekazany jego właścicielce. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony