Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole na krajowej "trójce"

Zielonogórscy policjanci na drodze krajowej nr 3 rozpoczęli działania „Bezpieczna Krajówka”. Droga ta nieprzypadkowo została wybrana do takich wzmożonych działań ruchu drogowego. Na tej trasie dochodzi bardzo często do najcięższych wypadków drogowych – ze skutkiem śmiertelnym

Krajową „trójkę” patrolują policjanci w samochodach z videorejestratorami. Patrole szczególną uwagę zwracają na piratów drogowych łamiących przepisy kodeksu drogowego. Kierowcy znacznie przekraczający prędkość i zagrażający innym uczestnikom ruchu drogowego mogą się spodziewać mandatów i punktów karnych. Jak zwykle na pobłażliwość nie mogą liczyć nietrzeźwi kierowcy.

Podczas tych działań policjanci będą przede wszystkim kontrolować kierowców, którzy przekraczających dopuszczalną prędkość, sprawdzać wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów, kontrolować trzeźwość kierowców.

Policjanci po raz kolejny zorganizowali działania, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa osób podróżujących drogą krajową nr 3. Działania potrwają do środy.

Powrót na górę strony