Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca śmiertelnego wypadku usłyszał zarzuty

Dzięki współpracy polskiej i słowackiej Policji zatrzymany został mężczyzna podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Jasienicy Rosielnej. 26-letni obywatel Białorusi usłyszał prokuratorskie zarzuty. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło we wtorek około godz. 18:30. 73-letni pieszy zmarł w wyniku potrącenia. Sprawca wypadku nie udzielając pomocy ofierze uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci natychmiast zorganizowali posterunki blokadowe, a komunikat o poszukiwanym pojeździe, który może mieć uszkodzenia powstałe w wyniku wypadku, wysłano do służby celnej i straży granicznej. Informacja poprzez Punkt Kontaktowy Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP dotarła także na Słowację. Około godz. 22. w Świdniku słowaccy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego dostawczym renault master, 26-letniego obywatela Białorusi. Samochód miał uszkodzenia, które świadczyły o uczestnictwie w zdarzeniu drogowym. Biegły z zakresu ruchu drogowego po zbadaniu śladów z miejsca zdarzenia i uszkodzonego renault potwierdził, że samochód brał udział w wypadku w Jasienicy Rosielnej.

Kierowca pojazdu został zatrzymany. W brzozowskiej prokuraturze usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Powrót na górę strony