Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał 3 promile, dawał 2 tys. zł

Policjanci Ruchu Drogowego zielonogórskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w zamian za odstąpienie od ukarania go, chciał wręczyć policjantom łapówkę w wysokości 2 tys. zł – po tysiącu dla każdego z policjantów. Mężczyzna jechał samochodem - miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wczoraj /24.03.br./ o godz. 13.10, policjanci Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, kontrolowali prędkość pojazdów na ul. Poznańskiej, kiedy zauważyli, że na ich widok kierujący terenowym Oplem gwałtownie zahamował i skręcił w boczną uliczkę. Patrol podjął pościg i zatrzymał kierującego pojazdem, 31-letniego mieszkańca Zielonej Góry.

Mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W trakcie kontroli mężczyzna zaproponował policjantom, że otrzymają od niego po 1000 zł łapówki, jeśli odstąpią od jego ukarania.

Zielonogórzanin został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań. Dzisiaj zostanie przesłuchany. Usłyszy zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej policjantom, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych oraz zarzut prowadzenia pojazdu po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości.

Za te przestępstwa Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

(źródło: KWP Gorzów Wlkp.)

Powrót na górę strony