Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca uderzył w radiowóz

Ponad promil miał kierowca audi, który wczoraj wieczorem uderzył w tył policyjnego radiowozu. Do zdarzenia doszło na warszawskim Bródnie. Zarówno policjanci, jak i kierowca samochodu osobowego trafili do szpitala. Funkcjonariusze na szczęście po badaniach zostali zwolnieni do domu. Kierowca audi pozostał na obserwacji.

Było po 22.00 Patrol ruchu drogowego stołecznej Policji zbliżał się do skrzyżowania ulic Rembielińskiej i Poborzańskiej. Nagle w tył radiowozu uderzyło jadące ul. Rembielińską od ul. Kondratowicza audi. Wszystko wskazywało na to, że 30-letni Sebastian Ż. nie zachował niezbędnego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Dodatkowo wyszło na jaw, że kierujący audi był pijany. Miał około 1,2 promila alkoholu we krwi.

W wyniku zderzenia ucierpieli wszyscy uczestnicy. Z obrażeniami trafili do szpitala. Na szczęście policjanci po badaniach zostali zwolnieni do domu. Kierowca audi po opuszczeniu szpitala będzie odpowiadał za spowodowanie zdarzenia drogowego i jazdę po alkoholu. Czynności na miejscu wykonywano pod nadzorem prokuratora z Pragi Północ.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony