Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Motycyklista na odcinku 8 km popełnił wykroczenia na 180 punktów

Wczoraj policjantów drogówki jadących nie oznakowanym radiowozem wyprzedził motocyklista, który nie zważając na łuk jezdni ograniczający widoczność wyprzedził kolejne auto. Gdy następnie przejechał na czerwonym, świetle skrzyżowanie, drogówka włączyła sygnały wzywające do zatrzymania się. Kierujący zaczął uciekać. Pościg przebiegał przez prawie 8 km, do momentu gdy mężczyzna porzucił jednoślad i próbował dalej pieszej eskapady. Wówczas został zatrzymany. Gdy policjanci podliczyli punkty za każde popełnione wykroczenie otrzymali trzycyfrowy wynik - 180 punktów.

W czwartkowe popołudnie policjanci drogówki patrolowali nie oznakowanym passatem drogi gm. Luzino. W pewnym momencie wyprzedził ich motocyklista. Kolejne auto wyprzedził w miejscu niedozwolonym, na łuku drogi. Gdy następnie przejechał na czerwonym świetle skrzyżowanie, włączyli sygnały wzywające do zatrzymania się. Motocyklista zareagował przyśpieszeniem. Uciekając przed drogówką wyprzedzał pojazdy z prawej i lewej strony, na przejściach dla pieszych. Nie respektował też znaków drogowych. Po ok. 8 km pościgu mężczyzna zatrzymał się i porzuciwszy motor, usiłował dalej uciekać pieszo. Wówczas został zatrzymany.

Jak się okazało 24-letni mieszkaniec gm. Wejherowo nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a jego jednoślad - aktualnych badań technicznych. Był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali 24-latkowi prawo jazdy, a motor zabezpieczyli na policyjnym parkingu.

Policjanci podsumowali punkty za każde popełnione przez motocyklistę wykroczenie. 24-latek uzyskałby ich 180.

Teraz sąd, do którego trafi sprawa, określi karę jaką poniesie motocyklista.

 

(źródło: KWP Gdańsk)

Powrót na górę strony