Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczyli drogę

O tym, że nie należy lekceważyć znaków drogowych, przekonali się wczoraj dwaj kierujący samochodami ciężarowymi. Wjechali oni swoimi ciężkimi TIRami na drogę, gdzie dopuszczalna masa wynosiła 10 ton. Na skutki nie trzeba było długo czekać. Asfalt nie wytrzymał i jedna z ciężarówek ugrzęzła w wyrytej koleinie. Za niedostosowanie się do znaków drogowych, sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi. Koszty naprawy uszkodzonej jezdni pokryje najprawdopodobniej właściciel pojazdów.

Do zdarzenia doszło wczoraj popołudniu w miejscowości Zbulitów Mały. Kierujący samochodami ciężarowymi, zlekceważyli znak drogowy i wjechali na odcinek jezdni na którym obowiązuje zakaz ruchu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 10 ton. Na skutki nie trzeba było długo czekać Dwa wjeżdżające tiry uszkodziły nawierzchnię jezdni, tworząc głębokie koleiny. Ponadto w wyniku załamania drogi, 23-letni kierujący Volvo nie mógł już wyjechać z bruzdy.
Policjanci na miejscu ustalili, że tonaż przewożonego ładunku znacznie przekroczył dopuszczalny na tej drodze. Jak się okazało, każdy z pojazdów przewoził ponad 25 ton ładunku. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Za niedostosowanie się do znaków drogowych, sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi. Koszty naprawy uszkodzonej jezdni pokryje najprawdopodobniej właściciel pojazdów.

(źródło: KWP Lublin)

Powrót na górę strony